Voleybol’un şampiyonu Kafkasgücü

toplu-fotografAlaca Belediyesi ve Belediyespor Kulübü tarafından organize edilen geleneksel “2016 Voleybol Turnuvası” Kafkasgücü’nün şampiyonluğu ile son buldu.

Alaca Belediyesi, kış aylarının başlamasıyla birlikte sportif aktivitelerini de sürdürmeye devam ediyor. Özellikle kış aylarında spor salonlarının doldurularak, voleybol severlerin hünerleri sergilemesi, kurumlar ve halkımız arasında spor sayesinde kaynaşmanın arttırılması için Alaca Belediyesi tarafından Voleybol turnuvası düzenlenmişti. Düzenlenen voleybol turnuvasının şampiyonu belli oldu. Geçtiğimiz Cumartesi günü oynanan final müsabakasında şampiyonluk ipini Kafkasgücü göğüsledi. Final müsabakası Askerlik Şubesi ile Kafkasgücü arasında oynandı. Maç öncesinde her iki takım sporcuları da birbirlerine çiçek ve çeşitli hediyeler vererek örnek bir davranış sergiledi. Oldukça çekişmeli geçen setlerin sonunda şampiyon 3-0’lık skorla Kafkasgücü olurken, turnuvada 3’üncülük ve 4’üncülük karşılaşmaları oynanmadı. Yarı final oynayan her iki takım da 3. olarak kabul edildi.

 

FİNAL BÜYÜK ÇEKİŞMEYE SAHNE OLDU

Şampiyonluk müsabakasında ilk seti 25-22 skorla Kafkasgücü aldı. İkinci ve üçüncü setlerde de etkili oyununu sürdüren Kafkasgücü maçtan 3-0’lık skorla ayrılarak şampiyon oldu. Final müsabakasını Alaca Kaymakamı Ramazan Kurtyemez, Garnizon Komutanı Salih Çelik, Belediye Başkanı Muhammet Eyvaz, İlçe Jandarma Komutanı Kurtuluş Dönük, AK Parti İlçe Başkanı Ümit Tokgöz, CHP İlçe Başkanı İsmail Çimen, MHP İlçe Başkanı Şeref Ercoşkun, STK temsilcileri, Oda Başkanları, Gençlik Spor İlçe Müdürü Mehmet Aktaş, Belediyespor Kulüp Başkanı Yaşar Demiröz, Romanya’dan İş Adamı Hakan Kılıç ve çok sayıda izleyici katıldı.

 

SPORCULAR ÖDÜLLENDİRİLDİ

Turnuvada başarı elde eden sporcular ödüllendirildi. Turnuvanın şampiyonu Kafkasgücü’nün kupasını Kaymakam Ramazan Kurtyemez verirken, ikinci olan Askerlik Şubesi’nin ödülünü Garnizon Komutanı Salih Çelik verdi. Turnuvada iki takım üçüncü oldu. Üçüncü olan Fatih Tur’un ödülünü Romanya’dan İş Adamı Hemşehrimiz Hakan Kılıç, diğer üçüncü olan Şehit Mehmet Kocakaya Fen Lisesi’nin ödülünü Belediye Başkanı Muhammet Eyvaz, hakem ödüllerini AK Parti İlçe Başkanı Ümit Tokgöz, CHP İlçe Başkanı İsmail Çimen, MHP İlçe Başkanı Şeref Ercoşkun ve Belediyespor Kulüp Başkanı Yaşar Demiröz verdi. Centilmenlik kupası Dumlupınarspor’a gitti. Ödülünü ise İlçe Jandarma Komutanı Kurtuluş Dönük verdi. Bu yılın başarı ödülü de Minimarket takımından genç sporcu Ahmet Taha Dursun aldı. Ödülünü Gençlik Spor İlçe Müdürü Mehmet Aktaş verdi.

Ödül töreni sonrasında Belediye Başkanı Muhammet Eyvaz, turnuvaya katılan tüm sporculara ve takımlara teşekkür etti.

Comments are closed.