Buradasınız: Ana Sayfa > Genel Haber, Manşet Haber > “Vatanımızın geleceği için nöbete devam ediyoruz”


“Vatanımızın geleceği için nöbete devam ediyoruz”


DSC_0826TSK içerisine yuvalanmış hain FETÖ’cülerin darbe girişiminin ardından meydanlarda tutulan demokrasi nöbeti devam ediyor. Belediye Başkanı Muhammet Eyvaz, Çorum Belediye Başkanı Muzaffer Külcü’nün de katılımı ile devam eden demokrasi nöbetinde bir konuşma yaptı. Türkiye’nin, vatanımızın geleceği için demokrasi nöbetini tutmaya devam edeceklerini belirtti.

Demokrasi nöbetini 19’uncu gününde de sürdüren vatandaşlara teşekkür eden Başkan Eyvaz, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Dün FETÖ’cü birinin bir konuşmasını dinledim: “Türkiye’de darbe olduğu zaman hiç kimse sokağa çıkamaz. Burada bir darbe olsun imam caminin avlusunda evi olsun, camiye namaz kıldırmaya gidemez. Dolayısıyla bu millet paralı askerlik yapmış, tankın önünde, F-16’lara kafa tutacak, tüfeklerin mermilerinin önünde duramayacak bir millettir” diyordu.

Ama sizler bunu ne kadar abes bir söz olduğunu göstermiş oldunuz. Dolayısıyla FETÖ’ne, aziz Türk milletinin imanından, fedakarlığından haberi olmadığını gösterdiniz. Bizler tankların karşısında duramamış olsak da, sizlerin bu nöbetlerdeki fedakarlıkları bizleri onurlandırdı ve gururlandırdı. Hepinize teşekkür ediyorum.

Biz burada nöbeti tutarken aramızdaki FETÖ’cüler aslında tir tir titriyorlar. Biz burada programlar yaparken onlar korkuyorlar. Yine sizleri korkutmak için tarihler veriyorlar. Biz FETÖ’yü eleştirdikçe onlar “biz darbeye karşıyız. Allah hainlerin belasını versin. Allah hainleri yerin dibine batırsın” diyorlar. Bilin ki bunları diyenler Recep Tayyip Erdoğan’ı ve sizleri kastediyorlar. Onun için açıkça bu terör örgütüne karşı durmayanları bizden saymıyoruz. Herkes aklını başına alsın. FETÖ de PKK da aynıdır. Bizim istiklal marşımız “korkma” diye başlıyor. Onun için cesur olunuz. Bizim başkomutanımız, Cumhurbaşkanımız cesur. Biz onun neferleriyiz. Ben nöbetimizin kutlu, mübarek olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum.”