Vali Ahmet Kara’dan Başkan Eyvaz’a ziyaret

1Çorum Valisi Ahmet Kara, bir dizi ziyaret ve incelemede bulunmak üzere geldiği Alaca’da, Belediye Başkanı Muhammet Eyvaz’ı makamında ziyaret etti.

Belediye Başkanı Muhammet Eyvaz, yapılan ziyaretten dolayı memnuniyetini dile getirerek belediye çalışmaları hakkında Vali Ahmet Kara’ya brifing verdi.

Alaca’nın kuraklık nedeniyle su sıkıntısı çektiğini dile getiren Eyvaz, yapımında son aşamaya gelinen arıtma tesisi ile yılbaşından itibaren su sıkıntısını gidereklerini söyledi.

Belediye olarak ilçeye doğalgaz getirilmesi konusunda da yoğun bir çalışma içerisinde olduklarını anlatan Başkan Eyvaz, doğalgazla ilgili hazırlanan projenin bakanlığa sunulduğunu ve Alaca’nın 2016 yılı içerisinde doğalgaza kavuşacağını kaydetti.

Çevre düzenleme çalışmaları kapsamında da toplam 300 bin TL maliyetli 7 adet park yaptıklarını anlatan Eyvaz, Alaca Devlet Hastanesi önünde bulunan kavşakla ilgili birçok şikayetler aldıklarını ve hastane önünde bir alt geçide ihtiyaç duyduklarını ve bu konuda kendilerine yardım edilmesini istedi.

Vali Ahmet Kara ise Alaca ilçesinin gelişmiş bir ilçe olduğunu, Alaca’yı çok beğendiğini dile getirdi. Alt geçit konusunda ödenek sorunuyla hem kendilerinin hem de Çorum Milletvekillerinin yakından ilgileneceklerini vurgulayan Vali Kara, hiçbir ilin milletvekilinin ödenekler konusunda Çorum milletvekilleri kadar yakından ilgilenmediğini ifade etti.

 

Comments are closed.