TSM Koromuz konser verecek

 

koro sertifika (1)Alaca Belediyesi bünyesinde kurulan Türk Sanat Müziği (TSM) korusu çalışmalarını sürdürüyor. Koro, Cumartesi günü bir konser verecek. Halk Eğitimi Merkezi ve Alaca Belediye Başkanlığı iş birliği protokolü ile oluşturulan Türk Sanat Müziği korosu, çalışmalarını son sürat sürdürüyor. Koro, yarın akşam Saat: 20.30’da Alaca Belediye Kültür Salonu’nda konser verecek.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Alaca Halk eğitim Merkezi Müdürü Halim Yağlı, Koro çalışmalarının uzun süredir devam ettiğini belirterek, “TSM korosunun kurulmasının etkileri büyük oldu. Vatandaşlarımız hem gelip buraya çalışmalara katılabiliyor, hem de enstrümün çalmasını öğrenebiliyor.

Ayrıca gerek okullarımızda, gerekse ilçemizde yapılan kutlama ve anma törenleri ile protokol ve devlet büyüklerini karşılama veya uğurlamada zaman zaman ihtiyaç duyulan bir orkestra ile bir topluca müzik programı verecek bir koroya her zaman ihtiyaç duyulmaktaydı. Yarın akşam bir konser vereceğiz ve konserimize tüm halkımız davetlidir” dedi.

Kanuni Halil Özçelebi yönetiminde çalışmalarını sürdüren TSM korosunun şefliğini de Selda Erdost yapıyor.

 

Comments are closed.