Ramazan Sokağı dolu dolu geçiyor

 

5Alaca Belediyesi tarafından her yıl Ramazan ayında organize edilen Ramazan Sokağı etkinliği bu yılda dolu dolu geçiyor.

Sosyal belediyecilik çalışmaları kapsamında Ramazan ayında ihtiyaç sahibi 5 bin vatandaşa günlük sıcak yemek ve ekmek ikram eden Alaca Belediyesi, iftardan sonra da İmam Hatip Lisesi bahçesinde kurulan Ramazan Sokağı’nda düzenlediği etkinliklerle Ramazan akşamlarını güzelleştiriyor.

Ramazan Sokağı’nda tasavvuf konserleri, Hacivat-Karagöz oyunları, kukla, ilizyon gösterileri, orta oyunları, bunun yanında çocuklar için de çeşitli yarışmalar düzenleniyor. Ramazan Sokağı’nda sohne alan Haymeana Anaokulu öğrencileri düzenledikleri gösterilerle izleyicileri mest ettiler. Programda minik öğrenciler tarafından semazen gösterisi, ilahiler, şiirler okunurken aynı zamanda temsili olarak da Kabe tavaf edildi. Program sonunda Belediye Başkanı Muhammet Eyvaz, Haymeana Anaokulu öğretmenlerine Ramazan Sokağı’nda düzenlemiş oldukları programdan dolayı plaket verdi.

“RAMAZAN AYINIZI TEBRİK EDİYORUM”

Çocukların çok güzel bir gösteri sunduğunu belirten Belediye Başkanı Eyvaz, şunları söyledi: “Hepinizin Ramazan ayını tebrik ediyorum. Nice Ramazanlara erişmemizi nasip etsin mevlam. Gerçekten bu çocukları görünce gururlanıyor. Onları yetiştiren anne-babalarını tebrik ediyoruz. Onları bugünlere getiren bu eğitimi veren öğretmenlerini kutluyorum. Çocuklar bir hamur gibi. İsterseniz Resullullah aşkı ile Peygamber aşkı ile böylesi programlar yapıyorlar. Bu çocuklara bu eğitimi veren öğretmenlere ne kadar teşekkür etsek azdır. Ben bu çocuklarımızdan gurur duyuyorum. Türkiye’nin geleceğinin aydınlık olduğunu, emin ellerde olduğu görüyorum. Katılımınız ve ilginizden dolayı teşekkür ediyorum.”

TERAVİH NAMAZI KILINIYOR

Ramazan Sokağı’nda, Ramazan ayı boyunca teravih namazı da kılınıyor. Teravih namazı kılınabilmesi adına hem bayanlar, hemde erkekler için Belediye tarafından mekanlar yapıldı. Teravih namazları açık havada kılınıyor.


Comments are closed.