Liseler Arası Münazara Yarışmasını Fen Lisesi Kazandı

Türkiye Gençlik Vakfı Alaca Temsilciliği önderliğinde; Alaca Kaymakamlığı, Alaca Belediye Başkanlığı, Alaca İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Alaca Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinin katkılarıyla düzenlenen münazara yarışmalarının finali 22 Nisan 2019 Cuma günü Alaca Belediye Kültür Salonu’nda yapıldı.

Finale kalan Şehit Mehmet Kocakaya Fen Lisesi ile Alaca Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi arasında gerçekleşen keyifli ve bir o kadar da nitelikli tartışma Buğrahan Aldemir, Beyza Bayrak ve Muhammed Berkan Kaplan’dan oluşan Şehit Mehmet Kocakaya Fen Lisesi münazara ekibinin galibiyeti ile sonuçlandı.

Final yarışması sonunda ödül töreni düzenlendi. Münazara yarışmalarında ilçe birincisi olan Şehit Mehmet Kocakaya Fen Lisesi münazara ekibine ödüllerini Kaymakam Ramazan Kurtyemez, ilçe ikincisi olan Alaca Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi münazara ekibine ödüllerini Belediye Başkanı Halil İbrahim Şaltu ve ilçe üçüncüsü olan Mehmet Çelik Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi münazara ekibine ödüllerini İlçe Milli Eğitim Müdürü Cengiz Kılınç verdi.

TÜGVA Alaca Temsilciliği üyesi Mustafa Tosuncu, “8 Nisan’da başlayan yarışmalar 22 Nisan’da yaptığımız final ile sona erdi. Yarışmaya katılan ve emeği geçen herkesi tebrik ediyorum.” dedi.

Yarışmalarda koordinatörlüğü üstlenen ve aynı zamanda sunucu olarak da görev alan Alaca Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Edebiyat Öğretmeni Ramazan Doğrubudak,”Ben bir öğretmen olarak münazaranın benzersiz bir eğitim yöntemi olduğuna inanıyorum. Münazara; bir konuyu derinlemesine araştırmak, tartışma nezaketini bozmadan bir fikri ifade edebilme ve bu fikre karşı tarafı ikna edebilme gibi becerileri geliştiren entelektüel bir etkinliktir. Umarım bu güzel etkinliği geleneksel hâle getirebiliriz.” dedi.

Comments are closed.