Buradasınız: Ana Sayfa > Genel Haber, Manşet Haber > Doğalgaz boru hattı ihalesi yapıldı


Doğalgaz boru hattı ihalesi yapıldı


eyvaz (2) copyAlaca ile birlikte Osmancık ve İskilip ilçeleri de Doğalgaza kavuşuyor. Alaca, Osmancık ve İskilip ilçeleri Doğalgaz Boru Hatları Yapım İşi 16 Haziran tarihi itibariyle gerçekleşti.

16 Haziranda ihalesinin yapılacağı müjdesi geçtiğimiz aylarda verilen doğalgaz çalışmaları, son sürat sürüyor. 3 ilçenin Doğalgaz Boru Hattı Yapım İşi ihalesi gerçekleşmiş ve 8 firma teklif verdi. BOTAŞ (Boru Hatları ile Petrol Taşıma A.Ş.)Genel Müdürlüğü yasal süreç içerisinde verilen teklifleri değerlendirecek.

Şehir içi çalışmalarının yapılması Lisans için EPDK (Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu)’nın alacağı karar doğrultusunda çalışmalar tamamlanacak. Alaca, Osmancık, İskilip Doğalgaz boru hatları için BOTAŞ, 6 ve 8 inch çapında 143 km’lik yüksek basınçlı doğalgaz çelik boru hattı yapımını gerçekleştirecek.

Belediye Başkanı Muhammet Eyvaz, Alaca halkı adına doğalgaz çalışmalarında emeği geçen Milletvekillerine teşekkür ederken, yol hattı çalışmalarının ardından ise şehir içinde de çalışmaların yapılacağını vurguladı.