Arıtma Tesisi tamamlandı  

9***Alaca Belediyesi arıtma tesisinin tamamlanmasının ardından ilçe şebekesine bağlantısı yapılarak arıtılmış su kullanılmaya başlandı.

 

Alaca Belediyesi’nin en önemli yatırımlarından birisi olan içme suyu arıtma tesisi tamamlanarak, ilçeye arıtılmış su verilmeye başlandı.

Alaca’nın 100 yıllık içme suyu ihtiyacını karşılayacak olan “Koçhisar Barajı İçme Suyu Projesi” kapsamında inşa edilen içme suyu arıtma tesisi tamamlanarak Alaca şebekesine bağlantısı gerçekleştirildi. Alacalı vatandaşlar bundan böyle kireçli sudan kurtularak, pH değeri yüksek, arıtılmış ve temiz su kullanmaya başladı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Muhammet Eyvaz, arıtma tesisi inşaatının tamamlanmasının ardından suyun test aşamasına geçildiğini daha sonrasında ise DSİ’nin de onayıyla içme suyunun ilçe şebekesine bağlandığını vurguladı.

Alaca Belediyesi olarak vatandaşların musluklarından arıtılmış su akıyor olmasından duydukları memnuniyeti ifade eden Başkan Eyvaz, “İlçemize arıtma tesisi yapacağız dediğimizde bizlere inanmayanlar bugün musluklardan arıtılmış suyun aktığını görüyor ve kullanıyor. Koçhisar Barajı ve devamında içmesuyu arıtma tesisinin yapımında emeği geçen herkese şükranlarımızı sunuyoruz.

Kıymetli Alacalı vatandaşlarımız tesisimizin tamamlanarak hizmete girmesindeki süreçte vermiş oldukları destek ve sabırdan ötürü ayrıca teşekkür ediyorum. Bugün 100 yıllık içmesuyu probleminin ortadan kalkmış olması bir yana, arıtılmış ve pH değeri yüksek temiz su kullanıyor olmamız hepimiz için önemlidir. İlçemize hayırlı olsun.” dedi.

Comments are closed.