Şehit aileleri ve gazilere iftar yemeği verildi

 

1Alaca Belediyesi tarafından şehit aileleri ve gaziler için iftar yemeği verildi.

Battal Dede Parkı’nda gerçekleştirilen iftar yemeğine İlçe Jandarma Komutanı Kurtuluş Dönük, Belediye Başkanı Muhammet Eyvaz, Milli Eğitim Müdürü Hürrem Dursun, AK Parti İlçe Başkanı Ümit Tokgöz, Belediye Başkan Yardımcısı Yusuf Büküş, Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği Başkan Yardımcısı Zeki Dilmen, belediye meclis üyeleri, il genel meclis üyelerinin yanısıra şehit ailelerinin yakınları ve gaziler katıldı.

“Şehit aileleri ve gaziler her zaman için bizlerin baştacıdır” diyen Belediye Başkanı Muhammet Eyvaz, iftar programına teşrif eden şehit aileleri ve gazilere teşekkür etti. Alaca Belediyesi olarak ramazan ayında 5 bin kişiye sıcak yemek ve pide dağıtımı gerçekleştirdiklerini anlatan Eyvaz, “Biz Alaca Belediyesi olarak sosyal belediyeciliğin gereğini yerine getiriyoruz. Elimizden geldiği kadarıyla vatandaşlarımızın bu murarek ayda zorluklar çekmemesini istiyoruz. Bu yüzdendir ki yardıma muhtaç olan 5 bin vatandaşımızın yanında oluyoruz. Yürüyemeyen, yaşlı ve imkanı olmayan vatandaşlarımızın da evlerine yemek servisini gerçekleştiriyoruz” dedi.

İftar yemeğinde konuşan İlçe Jandarma Komutanı Kurtuluş Dönük ise, “Bu vatanın kurtuluşu, bayrağın dalgalanması ve ezanın susmaması şehitlerimiz ve gazilerimiz sayesindedir” diyerek iftar programını organize eden Alaca Belediye Başkanı Muhammet Eyvaz’a teşekkür etti.

2

3

 

Comments are closed.