Eğitime tam destek veriyoruz

Alaca Belediyesi, geçtiğimiz hafta sonu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortaklaşa LGS, TYT ve AYT sınavları gerçekleştirdi. Yaklaşık 800’e yakın öğrencinin katılım sağladığı sınavlar sayesinde öğrenciler, seviyelerini tespit etme, önlerindeki önemli sınavlar öncesinde eksiklerini görme imkanı yakaladı.

26-27 Mayıs Pazar günü gerçekleştirilen sınavlara LGS’de (Liseye Geçiş Sınavı) 336 öğrenci, 12. Sınıflar Temel Yetenek Testi (TYT) 273 öğrenci, AYT (Alan Yeterlilik Sınavı)’nda ise 181 öğrenci katıldı.

Eşit ağırlık puan türünde Mehmet Çelik Sağlık Meslek Lisesi öğrencisi Nazlı Kartal 437.886 puan ile birinci oldu. Sayısal puan türünde 504.65 puan alan Şehit Mehmet Kocakaya Fen Lisesi öğrencisi Enes Yılmaz birinci oldu. Sözel puan türünde ise aldığı 423.822 puan ile Şehit Nedim Tuğaltay Lisesi öğrencisi Sencer Şahin birinci oldu. Öğrencilerin sınavları METEM, İmam Hatip Ortaokulu ve Şehit Nedim Tuğaltay Lisesi’nde yapıldı.

17 Mayıs tarihinde ise 7. Sınıflar arasında 500 öğrencinin ve 11. Sınıflar arasında ise 337 öğrencinin katıldığı bir sınav daha yapılmıştı.

Belediye Başkanı Halil İbrahim Şaltu ise, öğrencileri sınavda yalnız bırakmadı. Başkan Şaltu, sınıflarında sınava girmeden önce öğrencileri ziyaret ederek başarılar diledi. Gençlerin geleceğimiz için önemine vurgu yapan Şaltu, “Bu gençlerimiz bizim geleceğimiz. Bugün imkanlarımız ölçüsünde onların eğitimlerine destek olmaya çalışıyoruz. Umarız, daha başarılı olurlar” dedi.

Comments are closed.