Buradasınız: Ana Sayfa > Genel Haber, Manşet Haber > Alaca Belediyesi vatandaşlarının yanında


Alaca Belediyesi vatandaşlarının yanında


1Alaca Belediyesi, Mubarek Ramazan ayına hazırlıklarını tamamlayarak giriş yaptı. Belediye, sosyal belediyecilik faaliyetleri kapsamında ilçede yardıma muhtaç olan vatandaşlara aşevi kartı dağıtarak vatandaşların Ramazan ayı boyunca sıcak yemek ve pidelerden faydalanmalarını sağlıyor. Bu kapsamda İmam Hatip Lisesi yemekhanesinde Ramazan ayı boyunca 5 bin kişilik sıcak pide ve yemek dağıtımı gerçekleştiriyor.

200 AİLEYE EVDE HİZMET

Alaca Belediyesi, ayrıca yardıma muhtaç 200 ailenin evine sıcak yemek götürüyor. Ramazan ayı boyunca evinden dışarı çıkamayan hasta ve yaşlı vatandaşlara da yemek ve pide ikmarımın evlerine yapacak.

RAMAZAN SOKAĞI AÇILDI

Alaca Belediyesi Geleneksel Ramazan Sokağı etkinliğini bu yılda gerçekleştiriyor.

Ramazan ayı boyunca sürecek olacak Ramazan Sokağı’nda her akşam farklı programlar yer alacak.11 ayın sultanı mübarek Ramazan ayına dün girmiş bulunmaktayız. Ramazan Sokağı etkinlikleri, İmam Hatip Lisesi bahçesinde düzenlenecek. Çeşitli oyunların ve eğlencelerin yanı sıra konserlerin düzenleneceği Ramazan Sokağı organizasyonunda açık havada teravih namazı kılma imkanı da olacak. Ramazan Sokağı’nda dün akşam tasavvuf konseri ve semazenlerin gösterisi yer aldı.

BAŞKAN EYVAZ İNCELEME YAPTI

Belediye Başkanı Muhammet Eyvaz, yemek dağıtımı ve Ramazan Sokağı’nda yapılan çalışmaları yerinde inceledi. İlk olarak yemekhaneye giderek dağıtılan yemeklerle ilgili bilgiler alan Başkan Eyvaz, daha sonra ise Ramazan Sokağıyla ilgili yapılan sahne çalışmalarını inceledi. Ramazan ayının Müslüman alemine hayırlar getirmesini dileyen Eyvaz, “Allah’ın izniyle bu Ramazan ayı boyunca da vatandaşlarımıza hem sıcak yemek hemde pide ikramımız devam edecek. Belediyemize gelerek aşevi kartına kayıt olan tüm vatandaşlarımız bu haklardan yararlanacak” diye konuştu. Başkan Eyvaz’a Belediye Başkan Yardımcısı Yusuf Büküş’te eşlik etti.