Alaca Belediyesi bahara hazırlanıyor  

10Alaca Belediye Başkanlığı bahara hazırlık çalışmalarını başlattı.

Alaca Belediyesi Park ve Bahçeler ekipleri tarafından park ve bahçe alanlarında mevsimlik ağaç dikimi ve bahara hazırlık amaçlı toprak gübreleme, aktarma çalışması yapılıyor. Çalışmalar kapsamında Alaca’da bulunan bütün parklarda ve yol kenarlarında yer alan yeşillik alanlarda çeşitli ağaç dikimi yapılırken, bahar aylarında dikimi olacak çiçekler için toprak alanlarda düzenleme yapıldı. Kuruyan ağaçlar yerine yeni fidan ağaçlarla değiştirilirken, diğer ağaçlarında bakımı yapılıyor.

Alaca Belediye Başkan Yardımcısı Yusuf Büküş, konuyla ilgili bir açıklama yaptı. Büküş, “Alaca Belediyesi olarak düzenleme çalışmalarına devam etmekteyiz. Parklarımızda bulunan kamelyalar ve banklar elden geçirilerek tekrar boyanırken, oyun grupları ve spor aletlerinde de bakım onarım ve boyama işlemleri yapılarak halkımızın hizmetine hazır hale getiriliyor.

Ayrıca bahar aylarında dikeceğimiz çiçek alanlarında gübreleme ve topraklarını aktarma işlemlerini sürdürüyoruz. Bu çalışmaların amacı şehrimizi daha düzenli hale getirerek, şehrimizin daha güzel bir görünüm kazanmasını sağlamaktır.

Buradan değerli halkımızdan da bir isteğimiz var. Parklarımızda bulunan kamelya, spor aletleri ve oyun gruplarının tahrip edilmesinin önüne geçilmesi adına daha hassas davranmalarını rica ediyoruz.” dedi.

Comments are closed.